11:50, 19 Oct 2018 r. 6 medali Polaków w Buenos Aires

W stolicy Argentyny zakończyły się Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie. Reprezentanci Polski sześciokrotnie stawali na podium.

Jedyny złoty medal zdobyła tenisistka Iga Świątek. Wygrała turniej gry podwójnej w parze ze Słowenką Kają Juvan. Zgodnie z regulaminem imprezy, że medale zdobyte w konkurencjach składających się z zawodników z różnych krajów, krążek nie liczył się do klasyfikacji medalowej. Podobnie było w przypadku Kamila Kasperczaka, który w parach mieszanych pięcioboju nowoczesnego zajął z Hiszpanką Laurą Hereidą trzecie miejsce.

Pozostałe medale, już wliczone do klasyfikacji, zdobyli:

- Jakub Kraska w pływaniu na 100 m stylem dowolnym

- Jan Kałusowski w pływaniu na 200 m stylem klasycznym

- Bartłomiej Koziejko, Jan Kałusowski, Jakub Kraska, Jakub Majerski w pływaniu w sztafecie 4 x 100 stylem zmiennym

- Gracjan Kozak w rzucie dyskiem.

W klasyfikacji medalowej Polacy zajęli odległe 70. miejsce. Pierwsi byli Rosjanie (29-18-12), za nimi Chińczycy (18-9-9) i Japończycy (15-12-12).

Następne Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w 2022 roku w Dakarze.