11:25, 03 Jun 2019 r. Dobry weekend w sportach wodnych

Wicemistrzostwo Europy Dariusza Popieli w kajakarskim slalomie w Pau, cztery medale na ME wioślarzy w Lucernie, cztery medale kajakarzy w sprincie na zawodach Pucharu Świata w Duisburgu to dorobek z ostatniego weekendu przedstawicieli sportów wodnych.

Popiela zdobył drugi w karierze medal ME po srebrze w Tacenie dwa lata temu. We Francji kajakarz Startu Nowy Sącz znakomicie popłynął w półfinale, który wygrał. W finale przejechał bezbłędnie tak jak dwóch innych zawodników, uzyskał jednak gorszy czas od Czecha Vita Prindisa.

W kajakarskim slalomie w tej samej konkurencji K1 z dobrej strony pokazał się Krzysztof Majerczyk, który był 10. U kobiet w K1 Klaudia Zwolińska, beneficjantka Team100 zajęła szóste miejsce. Przed rokiem aktualna młodzieżowa mistrzyni Europy była piąta. W C1 także szósta była Aleksandra Stach.

Pierwszą w tym roku imprezę rangi mistrzowskiej mieli wioślarze. Mistrzostwa Europy w Lucernie nie były zawodami na które reprezentanci Polski budowali szczyt formy. W Szwajcarii złoto wywalczyła dwójka podwójna mężczyzn – Mirosław Ziętarski/Fabian Barański, srebro Artur Mikołajczewski w jedynce wagi lekkiej i męska czwórka bez sternika (Mikołaj Burda/Mateusz Wilangowski/Marcin Brzeziński/Michał Szpakowski), a brąz – kobieca czwórka bez sternika (Joanna Dittmann, Monika Chabel, Olga Michałkiewicz, Maria Wierzbowska).

Dla wioślarzy najważniejsze w tym roku będą jednak mistrzostwa świata w Ottensheim. W Austrii oprócz medali wioślarze powalczą o kwalifikacje olimpijskie.

W kajakarstwie sprincie rozegrane zostały kolejne zawody PŚ. W K1 500 m kobiet wygrała Anna Puławska, w K2 200 m na drugim miejscu przypłynęły Karolina Naja/Helena Wiśniewska, w C2 200 m mężczyzn na trzeciej pozycji regaty ukończyli Aleksander Kitewski/Norman Zezula, podobnie jak osada kobiet w K4 na 500 m.