22:19, 08 Jan 2019 r. Drugie miejsce Aleksandry Król w PŚ

W austriackim Bad Gastein polska snowboardzistka zajęła drugie miejsce w slalomie równoległym.

Król miała szósty czas eliminacji. W drodze do finału pokonała kolejno: Słowenkę Glorię Kotnik, Austriaczki Danielę Ulbing i  Sabine Schoefmann. W finale rywalizowała z inną zawodniczką gospodarzy Claudią Riegler, mistrzyni świata sprzed czterech lat. 45-letnia Riegler wyprzedziła Polkę o 0,63 sekundy.

Aleksandra Król drugi raz w swojej karierze stanęła na podium Pucharu Świata. W 2013 roku w Moskwie – w tej samej konkurencji – była również druga.

W Bad Gastein w eliminacjach odpadli Weronika Biela i Oskar Kwiatkowski. Dla reprezentantów Polski najważniejszą tegoroczną imprezą będą mistrzostwa świata, które w dniach 31 stycznia – 10 lutego odbędą się w Utah.