18:26, 06 wrz 2018 r. Forum Trenera w nowym wydaniu

/files/news/ft1.jpg

Dostępny jest pierwsze tegoroczne wydanie czasopisma „Forum Trenera”. Tematem wiodącym są wnioski po igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Po raz pierwszy w magazynie ukazuje się dodatek „Zarządzanie sportem”.

O kulisach sukcesu skoczków narciarskich opowiada dyrektor sportowy Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz. Podkreśla wagę współpracy z placówkami naukowymi i doktorem Pernitschem. Mówi w jaki sposób planuje pracę Stefan Horngacher. Liczy się każdy szczegół.

W „FT” przedstawiamy przygotowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki raport podsumowujący występ reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. „Znakomity występ skoczków narciarskich, obiecujące starty młodych zawodników należących do Team 100, rozczarowanie wynikami łyżwiarzy szybkich” czytamy w ocenie MSiT.

O tym, co było dobre, a co złe w przygotowaniach do igrzysk mówią przedstawiciele związków sportowych. Trener kadry sprinterów łyżwiarzy szybkich Tuomas Nieminem opowiada o zadaniach, jakie sobie stawia w najbliższym czteroleciu. Artykuł „Nowe życie Justyny Kowalczyk” przedstawia naszą multimedalistkę olimpijską w dotychczasowych życiowych rolach – zawodniczki i doktorantki, oraz nowej – trenerki, asystentki Aleksandra Wieretelnego w kadrze kobiet.

Nowa rubryka „Kącik trenera” zawiera artykuły znanych naukowców i szkoleniowców. W tym wydaniu profesor Janusz Iskra pisze o treningu płotkarzy na 400 m, a Jan Godlewski o aspektach przygotowania taktyczno-technicznego zapaśników. Profesor Ryszard Laskowski pokazuje podłoże stresu w sporcie będącego skutkiem przeciążenia treningowego.

W „Forum Trenera Zarządzanie sportem” analizujemy konsekwencje wprowadzenia ustawy o ochronie danych osobowych w sporcie. Kierownik projektu „Akademia Zarządzania Sportem” Grzegorz Botwina przedstawia założenia programu. O relacjach sportowca ze sponsorem pisze Dorian Patynowski.

„Forum Trenera” dostępne jest w wersji elektronicznej pod adresem forumtrenera.com. Każdy związek sportowy otrzymał również magazyn w wersji drukowanej. Czasopismo będzie również dostępne na konferencjach organizowanych przez Akademię Trenerską.

Relacje na żywo

Igrzyska w Tokio

Igrzyska w Pekinie