21:08, 06 sty Magdalena Fularczyk-Kozłowska zakończyła karierę

/files/news/img_5135.jpg

Podczas benefisu zorganizowanego przez klub LOTTO-Bydgostia utytułowana polska wioślarka oznajmiła oficjalnie, że kończy trwającą od 2002 roku karierę.

32-letnia wioślarka zasłynęła wspaniałymi występami na igrzyskach olimpijskich. W Rio de Janeiro zdobyła złoto z Natalią Madaj-Smolińską w dwójce podwójnej. Cztery lata wcześniej – w tej samej konkurencji - sięgnęła z Julią Michalską po brąz.

W całej karierze Fularczyk wywalczyła 17 medali na imprezach rangi mistrzowskiej. Mistrzynią świata została w 2009 roku w Poznaniu, także na torze Malta w 2015 roku rok wcześniej w Belgradzie zdobyła złoto mistrzostw Europy.

Fularczyk reprezentowała barwy Wisły Grudziądz, Poznańskiego Towarzystwa Wioślarzy Tryton oraz LOTTO-Bydgostia. – To była przewrotna kariera. Nie brakowało pięknych i wesołych chwil, ale były i takie, że siedziałam w krzakach i płakałam. Najważniejsze jednak, że na koniec mam dodatni bilans. Podsumowując, moja kariera była wymarzona – powiedziała złota medalistka z Rio na spotkaniu w Bydgoszczy.

Fot. PZTW

Relacje na żywo

Igrzyska w Tokio

Igrzyska w Pekinie