19:15, 04 Apr 2018 r. Mistrz świata w Instytucie Sportu

Szymon Sajnok, który przed miesiącem zdobył złoty medal na mistrzostwach świata w kolarstwie torowym w holenderskim Apeldoorn, przeszedł badania w Instytucie Sportu-PIB.

20-letni zawodnik jest pierwszym i jak na razie jedynym tegorocznym polskim mistrzem świata w sportach letnich w konkurencji olimpijskiej. W Apeldoorn wygrał torowy wielobój (omnium) składający się ze scratchu, wyścigu tempo, wyścigu eliminacyjnego (australijskiego) i wyścigu punktowego.

Szymon Sajnok jest jednym z najbardziej utalentowanych kolarzy młodego pokolenia w kraju i na świecie. Stawał na podium w imprezach rangi mistrzowskiej w kategoriach juniorskich. W seniorach zwyciężył w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w omnium w sezonie 2016/17.

Pochodzi z Kaszub, jest wychowankiem klubu GKS Cartusia Kartuzy, od tego sezonu jeździ w zawodowym zespole należącym do cyklu ProContinental Teams – CCC Sprandi Polkowice. Jego pierwszym trenerem jeszcze w Kartuzach był Franciszek Ilisiński, potem szkolił go Dariusz Malecki. Trenerem w kadrze Polski jest Jacek Kasprzak odpowiedzialny za reprezentantów średniego dystansu.

Kadry kolarzy torowych od kilku lat współpracują z Instytutem Sportu-PIB czego efektem są przeprowadzane kilka razy w roku badania zawodników czy testy w tunelu aerodynamicznym.