22:43, 22 Oct 2017 r. Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym cz.4

ME .Niedziela 22.X.

Radosnym  akcentem zakończyli nasi kolarze torowi mistrzostwa Europy w Berlinie.  Para Wojciech Pszczolarski, Daniel Staniszewski  wywalczyła brązowy medal w konkurencji madison, która została włączona do programu Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio. Przez większą część wyścigu Polacy byli liderami klasyfikacji punktowej.  W końcowej fazie wyścigu  do ataku ruszyli Francuzi, Duńczycy, Szwajcarzy i Hiszpanie. Rozstrzygniecie zapadło na ostatnim punktowanym okrążeniu. Zwycięstwo odniosła para francuska, drugie miejsce przypadło Duńczykom, a na trzecim uplasowali się Polacy.

W sprincie indywidualnym kobiet nasze zawodniczki zakończyły rywalizację na etapie  kwalifikacji. Julita Jagodzińska uplasowała się na 14 , a Marlena Karwowska na 20 miejscu.  Na podium znalazły się w kolejności: Vogel K.-Niemcy, Gros M.-Francja i Shmeleva D. - Rosja.

Podobnie w bez sukcesu zakończyli swój start w keirinie: Krzysztof  Maksel i Mateusz Lipa, którzy po fazie kwalifikacyjnej zostali sklasyfikowani wraz z pozostałymi siedemnastoma zawodnikami na 13 miejscu. W finale Niemiec Levy M. pokonał Perkinsa S.-Rosja. W pojedynku o brązowy medal  lepszy od reprezentanta Czech- Babeka T. ,okazał się Ukrainiec Vinokurow A.

Mistrzostwa Europy reprezentacja Polski zakończyła z dorobkiem 4 medali: 1 złoty , 1 srebrny i 2 brązowe. Wszystkie wywalczyli zawodniczki i zawodnicy średniego dystansu. Należy odnotować, że dwa spośród czterech to medale wywalczone w konkurencjach olimpijskich.

Za dwa tygodnie rusza nowa edycja zawodów  o Puchar Świata. Pierwszy z nich rozegrany zostanie w Pruszkowie. Zapewne na starcie nie zabraknie aktualnych medalistek i medalistów ME z Berlina.