11:53, 28 Feb 2019 r. Mistrzostwa świata w kolarstwie torowym w Pruszkowie rozpoczęte

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Viceprezydent UCI Ronato DiRocca w obecności Podsekretarza Stanu Jana Widery oraz Prezeza PZ Kolarskiego Janusza Pożaka. W mistrzostwach weźmie udział 450 zawodników i  zawodniczek z 48 krajów.

W czwartek rozegrano finały w trzech konkurencjach. Scrach kobiet zakończył się zwycięstwem Barker E.(GBR) przed Wild K.(NED) i D`Hoore J.(BEL). Medale rozdano również w obu konkurencjach sprintu drużynowego. Wśród kobiet tryumfowały Australiki jadace w składzie Mc Culloch Kaarle, Morton Stephani, które pokonały w finale parę rosyjska Shmeleva Dana,Voinowa Anastasja. Trzecie miejsce wywalczyły Niemki: Heize Emma, Welte Miriam. W finale mężczyzn Holendrzy (Hoogland J.,Lavreysen H, v.d.Berg R, Buchli M) pokonali drużynę Francji. Trzecie miejsce wywalczyli Rosjanie.

Ze zmiennym szczęściem startowali Polacy. Słaby występ zaliczyły drużyna kobiety w wyścigu na 4 km na dochodzenie.  Drużyna jadąca w składzie : Justyna Kaczkowska, Nikol Płosaj, Daria Pikulik i Łucja Pietrzak  z czasem 4:32.420 sklasyfikowana została na 13 miejscu. W  sprincie drużynowym kobiet para Urszula Łos, Marlena Karwacka uplasowała się na 10 miejscu. Drużyna sprinterska mężczyzn ( Sarneki Rafal, Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel, Maciej Bielecki) zajęła ostatecznie dobre 7 miejsce. Uczestnicząca w scratchu Justyna Kaczkowska nie ukończył wyścigu z powodu upadku.

Drużyna średniego dystansu mężczyzn (Bartosz Rudyk, Szymon Sajnok, Szymon Krawczyk, Adrian Kaiser) z czasem 3:58.473 (rek.Polski) zakwalifikowała się do finałowej ósemki najlepszych zespołów.