19:33, 20 Aug 2018 r. Mistrzostwo Europy Klaudii Zwolińskiej

Na rozegranych w bratysławskiej dzielnicy Cunovo mistrzostwach Europy młodzieżowców Klaudia Zwolińska zdobyła złoty medal w konkurencji K-1 w slalomie. Brąz w C-1 wywalczył Przemysław Nowak.

Pochodząca z Nowego Sącza zawodniczka w finale była bezbłędna. Wyprzedziła Niemkę Annę Faber i Czeszkę Karolinę Galuskovą. Zwolińska jest uczestniczką programu Team 100. Młodzieżowe mistrzostwo kontynentu zdobyła już dwa lata temu w Solkan, w tym samym roku w Krakowie została mistrzynią świata do lat 23 i juniorek. W tym roku była piąta w mistrzostwach Europy seniorów w Pradze.

Sukces Przemysława Nowaka jest zaskakujący. To pierwszy medal w imprezach rangi mistrzowskiej 20-letniego Polaka. W C-1 19. miejsce zajął mistrz świata z ubiegłego roku Konrad Szuba.