08:32, 07 Sep 2018 r. Mistrzostwo świata Tomasza Bartnika

W Changwon rozgrywane są mistrzostwa świata w strzelectwie sportowym. Złoty medal w strzelaniu z karabinu w trzech postawach wywalczył Tomasz Bartnik.

Zawodnik warszawskiej Legii był drugi po kwalifikacjach. Najlepiej wypadł w postawie leżąc, zdobywając 398 punktów. W finale Bartnik wyraźnie poprawił się w pozycji klęcząc, zajmując po niej trzecią pozycję. Do prowadzącego Zicheng Hui tracił zaledwie 0,7 pkt. Ponownie znakomicie spisał się jednak w postawie leżąc, uzyskując najlepszy wynik (157,5 pkt.) i obejmując prowadzenie. Tuż za nim był Amerykanin Michael McPhail ze stratą 0,7 pkt. Polak powiększył jeszcze przewagę w stójce i wygrał zdobywając 460,4 pkt. Drugi był Chorwat Petar Gorsa (457,4 pkt.), trzeci McPhail (446,9 pkt.).

To największy sukces w seniorskiej karierze Tomasza Bartnika, choć w 2010 roku był mistrzem świata juniorów w drużynie w strzelaniu 50 karabinem dowolnym leżąc. W tym roku w strzelaniu z karabinu w trzech postawach na mistrzostwach Europy w Gyor zajął 28. miejsce.

Zdobywając mistrzostwo świata Bartnik wywalczył również klasyfikację olimpijską dla kraju.

W tym sezonie do drugi tytuł polskiego sportowca w konkurencjach olimpijskich. W lutym mistrzem świata w omnium w kolarstwie torowym został Szymon Sajnok.