09:15, 28 Aug 2018 r. Mistrzostwo Zofii Noceti-Klepackiej

Brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie zdobyła złoty medal podczas rozgrywanych w Sopocie windsurfingowych mistrzostw Europy w klasie RS:X. Dobrze wypadli też inni zawodnicy

Żeglarka warszawskiej Legii tytuł zapewniła sobie jeszcze przed wyścigiem medalowym. Noceti-Klepacka uzyskała przed finałem 22 punkty przewagi, podczas gdy w ostatnich regatach można było odrobić 18 punktów. Polka płynęła więc w końcowym wyścigu na lewym halsie nie przeszkadzając rywalkom walczącym o miejsca na podium.

To już trzeci tytuł mistrzyni kontynentu dla Klepackiej. 32-letnia żeglarka w ubiegłym roku wywalczyła złoto w Marsylii, a przed siedmioma laty była najlepsza w Bułgarii. W 2007 roku zdobyła mistrzostwo świata w Caracas.

Przed zawodami w Sopocie Klepacka startowała na mistrzostwach świata w Aarhus. W Danii zajęła 5. miejsce. Dzięki temu wywalczyła kwalifikację olimpijską dla kraju.

Na ME w Sopocie miejsce w pierwszej dziesiątce wywalczyła jeszcze Małgorzata Białecka (była 8.). U panów siódmy był Radosław Furmański, a dziesiąty Paweł Tarnowski.

W wyścigu juniorek wicemistrzostwo Europy wywalczyła Lidia Sułkowska, czwarta była Weronika Marciniak.