12:22, 12 Nov 2018 r. Patrycja Adamkiewicz najlepsza w Europie

Na odbywających się w weekend w Warszawie mistrzostwach Europy do lat 21 w taekwondo reprezentanci Polski zdobyli dwa medale. Złoto w kategorii 57 kg wywalczyła Patrycja Adamkiewicz a Jakub Posadzy srebro w kat. 63 kg.

W przypadku Adamkiewicz tytuł zdobyty w stolicy to potwierdzenie wysokiej klasy zawodniczki AZS AWF Warszawa. 20-letnia zawodniczka przed rokiem zwyciężyła w młodzieżowych mistrzostwach Europy, a w tym roku zajęła trzecie miejsce na mistrzostwach Starego Kontynentu w Kazaniu.

W Warszawie Adamkiewicz problemy miała jedynie w półfinale, w walce z Rosjanką Wiktorią Owczinnikową, ale mimo to odniosła przekonywujące zwycięstwo 18:11. W walce finałowej wygrała z Łotyszką Jolantą Tarvidą 11:0.

Adamkiewicz jest beneficjentką programu MSiT Team 100 i naszą wielką nadzieją na dobry występ na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Posadzy w drodze do finału wygrał pierwszą walkę – z Rosjaninem Dmitrijem Wasilijewem – 12:13. W kolejnym niezwykle zaciętym pojedynku pokonał Turka Emircana Turana 6:5, w ćwierćfinale był lepszy od Ukraińca Igora Pojedinoka (9:6), półfinał przeszedł wskutek dyskwalifikacji Turka Yusufa Atasoyu.

O mistrzostwo Europy zawodnik AZS AWF Warszawa walczył z kolejnym Turkiem Ferhatem Can Kavuratem. Rywal okazał się za mocny. To największy sukces w karierze 20-letniego zawodnika.