18:56, 03 paź 2018 r. Program Team 100 liczy już 250 osób

/files/news/dol5ej1x4aaq9i_.jpg

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka na specjalnej konferencji prasowej na PGE Stadion Narodowy poinformował o rozszerzeniu programu pomocy dla młodych sportowców.

- Rozpoczynaliśmy z grupą 100 zawodników, ale przeczuwaliśmy, że ten projekt będzie się rozwijał. Ta nazwa upamiętnia rocznicę stulecia odzyskania niepodległości i funkcjonuje do dziś pod tą nazwą, mimo że mieliśmy do tej pory 202 sportowców, a teraz mamy już 250 – powiedział szef resortu sportu. - Program Team100 jest niezwykle istotnym projektem z punktu widzenia strategii rozwoju polskiego sportu, zwłaszcza w kontekście igrzysk olimpijskich. Wspieramy młode talenty, uczymy odpowiedzialności i podejmowania właściwych decyzji. Myślimy o kształcie polskiego sportu w perspektywie długoterminowej – dodał.

Swoją obecnością konferencję zaszczycili m.in.: minister kultury Piotr Gliński, przedstawiciel kancelarii Prezydenta RP Piotr Nowacki, szef Polskiej Fundacji Narodowej Filip Rdesiński. – Dziękuję, że efektywnie budujecie pozytywny wizerunek Polski w świecie – mówił do beneficjentów programu minister Gliński. – Rozszerzenie programu o kolejne 48 osób to ogromna szansa dla naszego kraju na następne sukcesy. Wierzę, że ta inicjatywa będzie dalej owocować w postaci rekordów i medali – stwierdził Rdesiński.

Od początku istnienia programu beneficjenci zdobyli 186 medali na imprezach rangi mistrzowskiej: 49 złotych, 63 srebrnych, 74 brązowych. Program polega na wspieraniu młodych sportowców w wieku 18-23 lat. Każdy z uczestników projektu otrzymuje 40 tys. zł rocznie z przeznaczeniem na edukację i sport.

Program powstał z inicjatywy ministra Witolda Bańki. Jego działanie nadzoruje Polska Fundacja Narodowa, a operatorem jest Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy. Za stronę merytoryczną odpowiada Zespół Metodyczny IS-PIB.

Fot. Twitter/PFN

Relacje na żywo

Igrzyska w Tokio

Igrzyska w Pekinie