15:35, 09 Jul 2018 r. Słaby występ slalomistów w Augsuburgu

W przepięknym bawarskim torze odbyły się trzecie w tym roku zawody Pucharu Świata w kajakowym slalomie. W konkurencjach olimpijskich najlepszy z Polaków Michał Pasiut zajął dziewiąte miejsce w K-1.

W K-1 na 11. pozycji zawody ukończył Dariusz Popiela, a 14. był Mateusz Polaczyk. W C-1 najlepiej wypadł Grzegorz Hedwig (18. miejsce). Odległe lokaty w piątej i szóstej dziesiątce stawki zajęli Przemysław Nowak i Igor Sztuba.

Wśród kobiet najlepsze polska specjalistka w tej dyscyplinie Klaudia Zwolińska była 13. w K-1, a Natalia Pacierpnik dopiero 36. W C-1 Aleksandra Stach ukończyła zawody także na 36. pozycji.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się na przełomie sierpnia i września w Tacenie na Słowacji, a zawody finałowe 7-9 września w La Seu d’Urgeil w Hiszpanii.