21:50, 16 Jul 2018 r. Sukcesy żeglarzy na ME w Gdyni

Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki zdobyli srebrny medal mistrzostw kontynentu w olimpijskiej klasie 49er.

Polski duet znakomicie finiszował. W ostatnim dniu zawodów awansowali z piątego na trzecie miejsce, a w ostatnim podwójnie punktowanym wyścigu zajęli czwartą pozycję, co wystarczyło do srebra. To największy sukces w karierze żeglarzy z AZS AWFiS Gdańsk i AZS-u Poznań.

Wielkiego pecha miała para Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński również w klasie 49er. Po 15 startach Polacy znajdowali na pierwszym miejscu, ale w ostatnim wyścigu medalowym złamali bukszpryt i spadli na czwarte miejsce.

Bardzo dobrze w klasie 49er FX popłynęły Aleksandra Mełzacka i Kinga Łoboda. W ME zajęły ostatecznie dziewiąte miejsce, ale w klasyfikacji młodzieżowych ME do lat 23 były drugie.