12:41, 25 Aug 2019 r. Trzy medale żeglarzy w próbie przedolimpijskiej

Piotr Myszka w klasie RS:X, Łukasz Przybytek z Pawłem Kołodzińskim w 49er oraz Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar w klasie 470 zdobyli brązowe medale w próbie przedolimpijskiej u wybrzeży wyspy Enoshima w zatoce Sagami.

Regaty Ready Steady Tokyo odbyły się tuż po zakończeniu mistrzostw świata w klasie 470. W przeciwieństwie do igrzysk olimpijskich w niektórych konkurencjach organizatorzy dopuścili do startu po dwie osoby tej samej narodowości. Nie wszystkie kraje zdecydowały się na udział w test-evencie.

W zawodach wzięło udział sześcioro Polaków i trzy polskie załogi. Start biało-czerwonych trzeba uznać za bardzo udany. W tak ważnej próbie reprezentanci Polski zdobyli trzy medale.

W klasie RS:X Piotr Myszka (na zdjeciu pierwszy zprawej) był blisko drugiego miejsca. W ostatnim wyścigu wyprzedził go Włoch Mattia Camboni i miał trzy punkty więcej od Polaka.

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w klasie 49er przed wyścigiem medalowym zajmowali drugą pozycję, ale niestety zajęli w nim dopiero dziewiąte miejsce. Zakończyli test na trzecim miejscu.

Doświadczona załoga Agnieszka Skrzypulec/Jolanta Ogar do końca walczyły o pierwszą pozycję. Przegrały jednak z Francuzkami Aloise Retromaz i Camile Lecointre.