15:35, 21 Feb 2018 r. XIII dzień ZIO w Pjongczangu

Na 7. miejscu zakończyły sprint drużynowy Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec. Również 7. pozycję w klasyfikacji generalnej zajęła kobieca drużyna w łyżwiarstwie szybkim.

- Jestem bardzo zadowolona. To bardzo dobry wynik polskiej reprezentacji. Wygrałyśmy walkę z wieloma mocnymi teamami – mówiła po występie Justyna Kowalczyk. Pięciokrotna medalistka olimpijska skupia się teraz na sobotnim starcie w biegu masowym na 30 km.

W hali lodowej Gangneung Polki w finale D wygrały pojedynek z Koreankami w biegu o 7. miejsce z czasem nieco lepszym niż nieudany poniedziałkowy bieg kwalifikacyjny. W składzie nastąpiła jedna zmiana. Doświadczoną Katarzynę Bachledę-Curuś zastąpiła najmłodsza zawodniczka reprezentacji Polski na igrzyskach w Pjongczangu 18-letnia Karolina Bosiek.

24. w biegu zjazdowym była Maryna Gąsienica-Daniel. W sztafecie panów Dominik Bury i Maciej Staręga nie zakwalifikowali się do finału, ostatecznie zajmując 13. miejsce.

Sensacją był złoty medal Amerykanek w biegowej sztafecie (Kikkan Randall i Jessica Diggins). W zjeździe wygrała Włoszka Sofia Goggia. Amerykanka Lindsay Vonn z brązem. Japonki zwyciężyły w biegu drużynowym kobiet, a Norwegowie mężczyzn w łyżwiarstwie szybkim. W środę złoto zdobyli jeszcze Niemcy (w dwójkach bobslejowych kobiet) i Kanadyjczycy (Brady Leman w skicrossie).