20:50, 02 Dec 2018 r. Zły początek ME polskich szczypiornistek

Reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej przegrała dwa pierwsze mecze rozgrywanych we Francji mistrzostw Europy.

Prowadzony przez Leszka Krowickiego zespół uległ na inaugurację turnieju Serbii - 26:33, a w niedzielę Danii - 21:28. Z drużyną z Bałkanów Polki grały lepiej, prowadziły po pierwszej połowie 14:13, a o porażce zdecydowała bardzo słaba druga część meczu, w której zdobyły zaledwie 12 bramek, a rywalki aż 20! Z Danią drużyna biało-czerwonych również nieźle zaczęła spotkanie, ale przegrywała od 18. minuty aż do końca pojedynku.

We wtorek (godz. 18) Polska zagra ostatni mecz grupowy – ze Szwecją.  Jeśli przegra, odpada z turnieju. W następnej fazie wystąpią zespoły z trzech pierwszych miejsc z zaliczeniem punktów zdobytych w grupie.

Mistrzostwa Europy we Francji są jedną z imprez kwalifikujących do igrzysk olimpijskich w Tokio. Kwalifikację zapewnia sobie zwycięzca. Na igrzyska pojadą także mistrzynie świata (turniej za rok w Japonii) oraz triumfatorki pozostałych mistrzostw kontynentalnych. Oprócz tego rozegrane zostaną trzy światowe turnieje kwalifikacyjne z udziałem czterech reprezentacji, z których awans wywalczą po dwa zespoły.

Jeśli Polki odpadną już w grupie ME wiosną zagrają dwumecz o awans do przyszłorocznych mistrzostw świata, a tylko udział w tym turnieju zapewnia biało-czerwonym prawo do walki o kwalifikację olimpijską.