Koszykówka 3x3 Międzynarodowy Turniej juniorek

Konsultacja szkoleniowa koszykarskiej kadry juniorek 3x3 zapoczątkowała przygotowania do startu w mistrzostwach świata, które zostaną rozegrane w Ułan Bator w terminie 3-7 06. br. Na konsultację, która odbyła się w terminie 22-26.05 w Łomiankach trener Rafał Czyszpak powołał ośmioosobową kadrę zawodniczek w składzie: Konstancja Banucha, Marta Duda, Pola Kaźmierczak, Martyna Kowalska, Julia Myszkowska, Nicola Obrodzka, Zuzanna Rudenko i Magdalena Szulc. Pierwsze trzy dni poświęcone były na zajęcia szkoleniowe w zakresie motoryki,  powtórzenie podstawowych elementów taktyki zespołowej w atakowaniu i obronie. Konsultację zakończył dwudniowy turniej międzynarodowy z udziałem drużyn z Francji, Węgier i Ukrainy. Reprezentacja Polski i Francji wystawiła po 2 zespoły powiększając udział grających drużyn do sześciu.

Turniej toczył się pod dyktando Francuzek, które zajęły dwa pierwsze miejsca. Trzecie miejsce zajęły Ukrainki po wygranej z Węgierkami. Ostatnie dwa miejsca zajęły polskie zespoły.

Na mistrzostwa świata do Ułan Bator reprezentacja Polski wyjedzie w czteroosobowym składzie, który zostanie wyselekcjonowany  spośród zawodniczek uczestniczących w turnieju.