Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym

Berlin.18-22.10.2017.  Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym

Pierwszy dzień ME w kolarstwie torowym przede wszystkim pod znakiem olimpijskich konkurencji drużynowych. W sprincie drużynowym nasz męski zespół w składzie : Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Krzysztof Maksel po biegach eliminacyjnych zajmował z czasem 43,448 s drugą pozycję, by po pojedynku półfinałowym z  drużyną Holandii uplasować się ostatecznie na 6 miejscu. Drużyna kobiet w składzie Urszula Łoś, Julita Jagodzińska została sklasyfikowana na 9 miejscu.

Nadzieje na wysokie miejsca finałowe wiązaliśmy z występami obu zespołów w wyścigach drużynowych. Drużyna kobiet w składzie Justyna Kaczkowska, Katarzyna Pawłowska, Daria Pikulik, Nikol Płosaj, w wyścigu o brązowy medal pokonała zespół Francji, poprawiając rekord Polski z czasem 4:24.705.

Drużyna męska jadąca w składzie: Alan Banaszek, Szymon Krawczyk, Szymon Sajnok, Bartosz Rudyk

Zajęła 6 miejsce pokonując w bezpośrednim pojedynku zespół Szwajcarii.

Nie powiodło się Adrianowi Teklińskiemu, który w  scratchu zajął 16 miejsce oraz Julicie Jagodzińskiej, która w wyścigu eliminacyjny sklasyfikowana została na 16 miejscu.