Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Przez trzy dni od 22 do 24 czerwca na polach Grunwaldu i w Ostródzie odbywały się mistrzostwa kraju w kolarstwie szosowym.

W wyścigu ze startu wspólnego mężczyzn wystartowali najlepsi polscy zawodnicy z wyjątkiem Rafała Majki i Tomasza Marczyńskiego. Po pasjonującej walce mistrzem Polski na rok 2018 został Michał Kwiatkowski. Kolarz brytyjskiej grupy Sky wyprzedził Macieja Bodnara (Bora-Hansgrohe) i Łukasza Owsiana (CCC Sprandi Polkowice). Trasa liczyła 204 km. W wyścigu wystartowało 127 zawodników w tym młodzieżowcy. Kwiatkowski zwycięstwo w duże mierze zawdzięcza swojemu koledze z zespołu zawodowego Sky - Michałowi Gołasiowi. To drugi tytuł byłego mistrza świata w wyścigu ze startu wspólnego. Poprzedni wywalczył w 2013 roku.

W jeździe indywidualnej na czas, która odbyła się na polach Grunwaldu najlepszy okazał się Maciej Bodnar, drugi był Marcin Białobłocki, a trzeci Michał Kwiatkowski.

Zwycięstwa Bodnara i Kwiatkowskiego oznaczają, że obaj pojadą w koszulkach z orłem na piersi (Bodnar na czasówkach) podczas rozpoczynającego się 7 lipca w Bretanii Tour de France.

Znakomicie u pań zaprezentowała się Małgorzata Jasińska. Zawodniczka Movistar Team zwyciężyła w jeździe indywidualnej na czas i w wyścigu ze startu wspólnego. Był to czwarty tytuł 34-letniej kolarki w wyścigu oraz pierwszy w czasówce.

W Ostródzie odbywały się również konkurencje juniorów i orlików (kolarzy i kolarek do 23 roku życia).