MP w MTB - Warszawa 14-16.07

Maja  Włoszczowska i Piotr Konwa zwycięzcami Mistrzostw Polski MTB na Ursynowie.

16 lipca przy bardzo dobrej pogodzie rozegrano  na warszawskim Ursynowie. Mistrzostwa Polski MTB XC . Trasa zawodów, która  wytyczono wokół Góry Kazury była trudna techniczna i pełna odcinków z ciężkimi podjazdami.

W konkurencji Elita kobiet, w której wystartowało 19 zawodniczek po raz jedenasty tytuł mistrzyni Polski wywalczyła Maja Włoszczowska (Kross Racing Team). wyprzedzając Katarzynę Solus-Miśkowicz z ekipy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Brąz wywalczyła Aleksandra Podgórska z grupy SGR Specialized.

W rywalizacji Elity mężczyzn (53 zawodników) zwyciężył Marek Konwę (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), wyprzedzając Piotra Brzózkę (JBG-2 Professional MTB Team) oraz  młodzieżowca Jakuba Zamroźniaka (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), którzy ostatecznie wyprzedzili ubiegłorocznego mistrza Polski  Bartłomieja Wawaka.

W kategorii Orlik (U-23) kobiet zwyciężyła Marlena Droździok (Scott Eurocycles.Com) z wyraźną przewagą nad Gabriela Wojtyłą i Magdalena Zielińską.

W kategorii Orlik (U-23) mężczyzn najlepszy okazał się Jakub Zamroźlak, drugi Filip Helta (SGR Specjalized), a trzeci Marceli Bogusławski.

Zawody obserwowało na trasie oraz w „miasteczku kolarskim” kilka tysięcy kibiców. Należy podkreślić bardzo dobre przygotowanie trasy, organizację i przebieg zawodów.
Mistrzostwa Polski MTB XC 2017 zostały zorganizowane przez Poland Bike przy współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, Biurem Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy, Urzędem Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, Polskim Związkiem Kolarskim, Warszawskim Klubem Kolarskim oraz Fundacją Sport.