Piłka siatkowa kobiet - Bydgoszcz, Liga Narodów

W czwartym rzucie Ligi Narodów, który odbył się w Polsce, w Bydgoszczy grupę rozgrywkową stanowiły zespoły Argentyny, Belgii, Niemiec i Polski. Faworytkami tej grupy były zespoły Niemiec i Polski. Oba  zespoły spotkały się drugiego dnia zawodów. Dla Polek było to duże wyzwanie, bowiem od 8 lat nie wygrały z Niemkami meczu, a punkty zdobyte w tym meczu zapewniały naszemu zespołowi udział w przyszłorocznej edycji rozgrywek LN. Przebieg pierwszych trzech setów był bardzo wyrównany. Dobre fragmenty gry obu zespołów przeplatane były seryjnie psutymi zagrywkami, błędami w przyjęciu piłki i nieskutecznymi atakami. Po trzech setach Polki prowadziły 2:1. Czwarty set był popisem zespołu polskiego. Rozpoczynająca go na zagrywce Marlena Pleśnierowicz silną i celną zagrywkę jak również oraz pierwsza linia w ustawieniu Mędrzyk, Kąkolewska, Smarzek doskonałym blokiem i kontratakiem doprowadziły do wyniku 11:0. Rezultat ten praktycznie przesądził o końcowym zwycięstwie Polek, które bardzo skoncentrowane nie pozwoliły na roztrwonienie wysokiej przewagi. Był to najlepszy set Polek w dotychczasowej karierze reprezentacyjne. Cały zespół zasłużył na wyróżnienie.