20:25, 10 Sep 2019 r. Czwarte miejsce siatkarek na ME

/files/news/l1980676.jpg

Na mistrzostwach Europy w siatkówce kobiet, których ostatnia faza odbyła się w Turcji reprezentacja Polski zajęła czwarte miejsce.

Po rundzie grupowej i 1/8 i ¼ finału zespół prowadzony przez Jacka Nawrockiego wywalczył awans do top 4. W meczu o finał Polki przegrał z Turczynkami 1:3. O brąz zagrały z Włoszkami, wicemistrzyniami świata, które jednak uległy „Biało-Czerwonym” w fazie grupowej. Włoszki mecz o medal wygrały 3:0 zdecydowanie, dominując szczególnie w drugim secie. Złoto wywalczyły Serbki.

Po turnieju trener Jacek Nawrocki przyznał, że wynik, jaki osiągnęła reprezentacja Polski jest dla niego wielką niespodzianką. Przed tą drużyną kolejne wyzwanie – turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Tokio. Rywalkami „Biało-Czerwonych” będą: Holenderki, Turczynki, Niemki, Bułgarki, Belgijki, Chorwatki i najprawdopodobniej Azerki. Przepustkę do igrzysk wywalczy jedynie zwycięzca turnieju. Nie jest jeszcze znany gospodarz turnieju.

Pewne występu na igrzyskach są zwyciężczynie turniejów interkontynentalnych: Brazylia, Chiny, Rosja, USA, Serbia, Włochy oraz gospodarz – Japonia.

Relacje na żywo

Igrzyska w Tokio

Igrzyska w Pekinie