10:14, 23 May 2022 r. Wicemistrzostwo świata Oliwii Toborek

Na rozegranych w Stambule mistrzostwach świata w boksie kobiet reprezentantki Polski sięgnęły po dwa medale. Srebro w kat. 81 kg zdobyła Oliwia Toborek, a w kat. +81 kg Lidia Fidura.

20-letnia Toborek w finale przegrała z o rok starszą Litwinką Gabriele Stonkute 0:5 (28:29, 28:29, 28:29, 27:30, 27:30). W ćwierćfinale pokonała Rumunkę Alexandrę Petcu 3:0, a w półfinale Australijkę Jessicę Bagley 5:2.

To kolejny sukces zawodniczki Warszawskiej Szkoły Boksu. W marcu została mistrzynią Europy do lat 22, w kat. +81 kg. W ubiegłym roku sięgnęła po brąz MŚ do lat 19 w Kielcach i ME do lat 22 we Włoszech.

Lidia Fidura (Carbo Gliwice) w walce o finał przegrała 0:5 z Turczynką Sennur Demir i zakończyła mistrzostwa z brązowym medalem.

Z pozostałych reprezentantek Polski w ćwierćfinale porażki poniosły Daria Parada (70 kg) oraz Aneta Rygielska (66 kg), w 1/8 finału Natalia Rok (48 kg), Sandra Kruk (57 kg) i Agata Kaczmarska (75 kg) i Wiktoria Rogalińska (54 kg).

Trenerem polskiej kadry kobiet jest Tomasz Dylak.

W historii, rozgrywanych od 2001 roku, mistrzostw świata w boksie kobiet Polki do tej pory zdobyły 10 medali: jeden złoty, trzy srebrne i sześć brązowych. W czterech ostatnich mistrzostwach Polki nie wywalczyły medalu.