17:25, 19 Mar Ministerstwo Sportu zachęca do akcji #NasiMistrzowie

/files/news/ourchamps_fb.png

Resort sportu zachęca sportowców, trenerów, działaczy do wzięcia udziału w akcji wspierającej lekarzy i służby sanitarne w walce z pandemią koronawirusa.

„Wyraźmy wsparcie dla lekarzy i całego personelu medycznego, którzy walczą na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Pokażmy, że sportowcy z całych sił kibicują lekarzom i trzymają za nich kciuki. Zasygnalizujmy, że lekarzy i sportowców - jako grupy zawodowe - więcej łączy niż dzieli. Bądźmy obecni w przestrzeni medialnej mimo zawieszonych rozgrywek i zawodów” – czytamy w komunikacie MS.

Ministerstwo pisze o celach akcji:

- Zarówno sportowcy, jak i lekarze są częścią zgranego zespołu. W przypadku sportowców to koledzy z drużyny, trenerzy, fizjoterapeuci, czy sparingpartnerzy. Podkreślmy wartości zespołowe i rolę teamu.

 - Zarówno sportowcy, jak i lekarze dbają o maksymalną precyzję, dążą do perfekcji, ciągle nad sobą pracując i analizując wiele źródeł. Jedni i drudzy chcą mieć świadomość, że zrobili wszystko co było możliwe do zrobienia w danym momencie.

-  Sportowiec codziennie pilnie trenuje, aby być w jak najlepszej formie i uzyskać jak najlepsze rezultaty. Lekarze również dbają o ciała i umysły, aby być w jak najlepszej formie podczas opieki nad pacjentami, lecząc i operując pacjentów. Zademonstrujmy, jakie ćwiczenia i aktywności mogą wykonywać lekarze podczas wielogodzinnych dyżurów, aby wspomóc swój organizm.

- Sportowcy i lekarze nigdy się nie poddają!

2. Pokażmy, że sportowcy, którzy na co dzień przynoszą społeczeństwu wiele radości i poczucia dumy, w czasie walki z koronawirusem stają się kibicami, dopingującymi lekarzy i personel medyczny w ich walce. Rozumieją trudy z jakimi się zmagają, znają uczucie kryzysów i presji.

3. Pośrednio pokażmy, że sytuacja, w jakiej znajdują się sportowcy, nie jest łatwa (brak możliwości wykonywania zawodu, niweczenie procesu przygotowań, wiele znaków zapytania, nerwy) - ale ich postawa jest altruistyczna i empatyczna. Wzbudźmy sympatię odbiorców, zaktywizujmy fanów, zachęćmy ich do udziału w akcji.

Formą wsparcia lekarzy mają być zdjęcia i nagrania wideo w kanałach social-media: Facebook, Twitter, Instagram sportowców i związków sportowych.

Ministerstwo prosi by nie zapomnieć o o hasztagu akcji  #NasiMistrzowie #OurChamps.

Relacje na żywo

Igrzyska w Tokio

Igrzyska w Pekinie