10:19, 03 Oct 2019 r. MŚ w Katarze. Kolejne medale Polaków

Na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Katarze reprezentanci Polski zdobyli już cztery medale. We wtorek Piotr Lisek wywalczył brąz w skoku o tyczce, a w środę po złoty medal sięgnął Paweł Fajdek, a po brąz Wojciech Nowicki w rzucie młotem. Wcześniej drugie miejsce w rzucie młotem zajęła Joanna Fiodorow.

W skoku o tyczce Lisek toczył wyrównany pojedynek o złoto ze studiującym w USA Szwedem Armandem Duplantisem i Amerykaninem Samem Kendricksem. Rekordzista Polski po strąceniu poprzeczki na wysokości 5,92, zaryzykował i odłożył dwie próby na 5,97. Nie udało się, zakończył konkurs wynikiem 5,87. Lisek zdobył medal, zrealizował więc plan minimum na MŚ.

W środowym finale rzutu młotem polska reprezentacja miała dwóch przedstawicieli – Wojciecha Nowickiego, lidera rankingu IAAF oraz Pawła Fajdka, trzykrotnego mistrza świata. Od początku liderem konkursu był Fajdek. Ostatecznie wygrał wynikiem 80,50, zdobywając czwarty tytuł z rzędu. Nowicki po zakończeniu zawodów był czwarty. Wieczorem został uwzględniony protest polskiej ekipy – pierwsza próba węgierskiego rywala była spalona - i zawodnik z Podlasia zajął trzecie miejsce ex-aequo z Węgrem Bence Halaszem. Na tych mistrzostwach polscy zawodnicy potwierdzili po raz kolejny, że Polska potęgą w rzucie młotem.

Po sześciu dniach mistrzostw w Katarze Polska zajmuje 6. miejsce w klasyfikacji medalowej (1-1-2). Prowadzą: USA (8-8-2), Chiny (2-3-3), Jamajka (2-2-0).