09:47, 24 Feb 2020 r. Polska wygrywa z mistrzami świata

W drugim meczu eliminacji ME’21 reprezentacja Polski mężczyzn w koszykówce pokonała w Saragossie mistrzów świata Hiszpanię 80:69. To pierwsza wygrana „Biało-Czerwonych” z tym przeciwnikiem od 1972 roku.

Zespól prowadzony przez Mike Taylora zrehabilitował się po nieco niespodziewanej porażce w Gliwicach z Izraelem. Tym razem Polacy zagrali bardziej skoncentrowani i zdeterminowani. Bardzo dobra w defensywie spowodowała, że do przerwy był remis 33:33. Niespodziewanie Polska zaczęła dyktować warunki w dwóch kolejnych kwartach. Po trzeciej kwarcie prowadzili z 10-punktową przewagą. Bardzo dobrze grał AJ Slaughter. W ostatniej części meczu drużyna Taylora prowadziła nawet 15 punktami, ale skończyło się na zwycięstwie różnicą 11 punktów.

To wielka sensacja. Na mistrzostwach świata w Chinach Polska zdecydowanie przegrała z Hiszpanią 78:90. Wygrana przybliża „Biało-Czerwonych” do awansu do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Kwalifikacje mają zapewnione zespoły z trzech pierwszych miejsc w grupie. Obecnie Polacy są na prowadzeniu. Kolejny mecz zespół Mike Taylora zagra 27 listopada – z Rumunią.

Hiszpania - Polska 69:80 (19:15, 16:23, 20:27, 14:15)

Hiszpania: Diez 16, Saiz 15, Rabaseda 7, Beiran 7, Brizuela 6, Justa 6, Alocen 5, Barreiro 4, Bassas 2, Llovet 1, Miguel 0, Pina 0.

Polska: Slaughter 26, Cel 17, Sokołowski 13, Kulig 6, Gielo 6, Balcerowski 4, Koszarek 3, Michalak 3, Zyskowski 2, Hrycaniuk 0, Gruszecki 0, Kolenda 0.

Tabela

1. Polska                     2          3          1          1          151:144

2. Hiszpania                2          3          1          1          153:151

3. Izrael                        1          2          1          0          75:71

4. Rumunia                 1          1          0          1          71:84