08:09, 12 Aug Siatkarze na igrzyskach

/files/news/kwal.jpg

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn wygrała – rozegrany w gdańskiej Ergo Arenie – turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Polacy odnieśli zwycięstwa we wszystkich trzech spotkaniach, z: Tunezją 3:0, Francją 3:0 i Słowenią 3:1. Awansowali więc w doskonałym stylu, przy pierwszej nadarzającej się okazji. Przypomnijmy, że do igrzysk w Rio de Janeiro kadra prowadzona wówczas przez Stephana Antigę zakwalifikowała się dopiero w turnieju ostatniej szansy, rozegranym w Japonii.

Vital Heynen, aktualny szkoleniowiec „Biało-Czerwonych” za główny cel tego sezonu postawił sobie właśnie turniej w Gdańsku. Dlatego też w Lidze Narodów wystawiał rezerwowy skład, nie wiadomo jeszcze jak potraktuje wrześniowe mistrzostwa Europy.

Polska reprezentacja siatkarzy zagra na igrzyskach olimpijskich po raz dziewiąty. Największym sukcesem jest złoty medal wywalczony w Montrealu w 1976 roku.

Siatkarze są w tej chwili jedynymi przedstawicielami sportów drużynowych z awansem na igrzyska. Ze sportów indywidualnych prawo do występu w Tokio wywalczyli sobie do tej pory:

- Zofia Noceti-Klepacka, Paweł Tarnowski, Magdalena Kwaśna – żeglarstwo (kwalifikacje dla kraju)

- Tomasz Bartnik, Aleksandra  Jarmolińska, Klaudia Breś – strzelectwo (kwalifikacje dla kraju)

- drużyna jeździecka WKKW (kwalifikacja dla kraju)

- sztafeta 4 x 100 m st. dowolnym mężczyzn i kobiet w pływaniu (kwalifikacja dla kraju).

- Łukasz Gutkowski w pięcioboju nowoczesnym (imienna)

Relacje na żywo

Igrzyska w Tokio

Igrzyska w Pekinie