01:50, 27 Jan 2020 r. Stoch wygrywa w Zakopanem

Kamil Stoch odniósł drugie w tym sezonie zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Trzeci był Dawid Kubacki.

Trzykrotny mistrz olimpijski pokazał w konkursie indywidualnym na Wielkiej Krokwi, że wciąż można na niego liczyć. Trzeci po pierwszej serii w drugiej skoczył na odległość 140 m. Wyprzedził Austriaka Stefana Krafta i Dawida Kubackiego. Kubacki prowadził po pierwszej serii (140 m), ale druga próba była dużo gorsza (133 m).

Stoch wygrał 35. konkurs PŚ w karierze i drugi w tym sezonie po zwycięstwie w Engelbergu. Potem jednak spisywał się dużo gorzej. Zawiódł podczas Turnieju Czterech Skoczni.

Kubacki po raz dziewiąty z rzędu stanął na podium PŚ. W klasyfikacji generalnej PŚ jest czwarty. Ma stratę 107 punktów do Karla Geigera z Niemiec.

W turnieju finałowym w Zakopanem wystąpiło trzech Polaków. Piotr Żyła był ósmy. W sobotnim konkursie drużynowym reprezentacja Polski (Kubacki, Stoch, Żyła, Wolny) była  piąta. Wygrali Niemcy.

Kolejne konkursy odbędą się w Sapporo. Kadra Polski będzie nieco zmieniona. Trenerzy pozostawili w niej walczących o wysokie pozycje w PŚ – Kubackiego, Stocha i Żyłę, zrezygnowali natomiast z Jakuba Wolnego, Stefana Hulę i Macieja Kota. W ich miejsce do Japonii pojadą: Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł.