09:29, 15 May Tenisiści w Polsce wracają do rywalizacji

/files/news/file.png

Od 1 czerwca wznowione zostaną regionalne i ogólnopolskie turnieje tenisowe w Polsce. Zawody odbywać się będą zgodnie z uzgodnionymi między Ministerstwem Sportu, Instytutem Sportu – PIB oraz Polskim Związkiem Tenisowym procedurami sanitarnymi.

Po piłce nożnej, tenis jest drugą dyscypliną olimpijską, w której rozpoczyna się rywalizacja sportowa. Przypomnijmy, że za zgodą rządu i Ministerstwa Sportu piłkarze zagrają już 26 maja (Puchar Polski), a od 29 maja ruszy Ekstraklasa.

Tenisiści przystąpią do gry o punkty 1 czerwca. Organizowane będą turnieje we wszystkich kategoriach wiekowych. W ramowym kalendarzu PZT znajdują się turnieje Lotos PZT Cup. To cykl 10 zawodów w których mają wziąć udział najlepsi polscy zawodnicy, w tym należący do programu Lotos PZT Team. Przed turniejami, jeszcze w czerwcu, odbędą się zgrupowania kadry narodowej w różnych kategoriach wiekowych.

W tej chwili wszystkie rozgrywki międzynarodowe rangi ATP, WTA, ITF są zawieszone do końca lipca. Treningi na kortach w Polsce – pod ścisłym rygorem sanitarnym – są możliwe od 4 maja.

Fot. PZT

Relacje na żywo

Igrzyska w Tokio

Igrzyska w Pekinie