16:20, 30 Jul Turnieje Lotos PZT Polish Tour

/files/news/kacpero.jpg

W ostatnich dniach Zespół Metodyczny obserwował turnieje tenisowe w Kozerkach i Łodzi rozgrywane w ramach cyklu LOTOS PZT Polish Tour. Zawody pozwalają najlepszym polskim zawodnikom w kategorii seniorów i juniorów przygotować się do turniejów międzynarodowych, które zostaną wznowione w połowie sierpnia.

Do tej pory w Lotos PZT Polish Tour rozegrano zawody w: Gdańsku, Szczecinie, Wrocławiu i Kozerkach koło Grodziska Wlkp. Trwa turniej w Łodzi. Wystartowała czołówka polskich tenisistów i tenisistek oprócz Magdy Linette i Igi Świątek oraz Huberta Hurkacza (brał jednak udział w – sponsorowanych przez Lotos - mistrzostwach Polski), Łukasza Kubota i Jerzego Janowicza.

U panów wysoką formę zaprezentowali zwycięzcy dwóch edycji - Kacper Żuk, Kamil Majchrzak oraz Daniel Michalski, finalista dwóch turniejów. U pań wygrywały Magdalena Fręch, Anastazja Szoszyna oraz Martyna Kubka.

Była to jedyna możliwość startu dla zawodników z kraju w dobie pandemii koronawirusa. W rozgrywanych za granicach turniejach pokazowych uczestniczą zawodnicy z indywidualnie dedykowanymi zaproszeniami. Od sierpnia mają być wznowione rozgrywki międzynarodowe, w których start zapowiadają wszyscy zawodnicy polskiej czołówki.

W kraju odbędą się jeszcze dwa turnieje LOTOS PZT Polish Tour w Bydgoszczy i Poznaniu oraz prawdopodobnie turniej o randzie międzynarodowej rangi ITF w Poznaniu.

Imprezy rozgrywane są pod patronatem Ministerstwa Sportu.

 

Zwycięzcami dotychczasowych edycji zostali:

Gra pojedyncza kobiet

Anastazja Szoszyna (Gdańsk, Kozerki)

Martyna Kubka (Szczecin)

Magdalena Fręch (Wrocław)

 

Gra pojedyncza mężczyzn

Kacper Żuk (Gdańsk, Szczecin)

Kamil Majchrzak (Wrocław, Kozerki)

 

Gra podwójna kobiet

Magdalena Fręch/Anastazja Szoszyna (Gdańsk)

Katarzyna Piter/Stefania Rogozińska-Dzik (Szczecin)

Magdalena Fręch/Martyna Kubka (Wrocław)

Katarzyna Piter/Joanna Zawadzka (Kozerki)

 

Gra podwójna mężczyzn

Kacper Żuk/Szymon Walków (Gdańsk, Szczecin)

Michał Dembek/Jan Zieliński (Wrocław)

Kamil Majchrzak/Jan Zieliński (Kozerki).

Relacje na żywo

Igrzyska w Tokio

Igrzyska w Pekinie