13:43, 11 Oct 2021 r. Zapaśnicy po MŚ

Cztery medale wywalczyli polscy zapaśnicy na mistrzostwach świata w stylu klasycznym i wolnym, które w ubiegłym tygodniu odbyły się w Oslo.

Największy sukces osiągnął Magomedmurad Gadżijew. W kat. 70 kg w stylu wolnym nasz reprezentant wywalczył złoty medal. W drodze do finału przegrał jedną walkę. W boju o złoto okazał się lepszy od Kirgiza Etmazara Akmatalieva.

Wśród pań jedyny medal zdobyła Katarzyna Krawczyk. Zapaśniczka Cementu-Gryf Chełm była trzecia w kat. 53 kg. W małym finale pokonała zawodniczkę z Ekwadoru Luisę Valverde Melendres.

Pozostałe dwa medale wywalczyli „klasycy”. W kat. 72 kg Georg Sahakyan i w kat. 87 kg Arkadiusz Kułynycz.

W Oslo nie wystartował medalista olimpijski z Tokio Tadeusz Michalik. Reprezentacja Polski liczyła 23 zawodników. Oprócz medalistów, miejsca punktowane zajęli: Krzysztof Bieńkowski (kat. 65 kg, styl wolny) – 5, Mateusz Bernatek (kat. 67 kg, styl klasyczny) – 7 oraz Edgar Babayan (kat. 82 kg, styl klasyczny).

W klasyfikacji medalowej Polska była ósma, pierwszy – Iran z 13 medalami (7-3-3).