18:50, 20 Jan 2018 r. 10. pozycja polskiej pary tanecznej na ME

Duet Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zajął 10. miejsce na mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym rozegranych w Moskwie.

Po piątkowym tańcu skróconym duet z Torunia plasował się również na 10. pozycji. Kaliszek i Spodyriew zdobyli w nim 64,80 pkt., tracąc do siódmej pary dwa punkty. W sobotę, w programie dowolnym reprezentanci Polski zaprezentowali się dużo lepiej. Para z Torunia zakończyła tę konkurencję na ósmym miejscu, ale suma punktów – 164,48 - dała im ostatecznie 10. lokatę.

Rok temu na mistrzostwach Europy w Ostravie Polacy byli dwie pozycje wyżej. W roku olimpijskim rywalizacja stoi jednak na wyższym poziomie, różnice punktowe od miejsca 8 do 10 są niewielkie, każdy ledwie dostrzegalny błąd powoduje spadek w klasyfikacji.

Kaliszek i Spodyriew jako jedyni będą reprezentować Polskę w łyżwiarstwie figurowym na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Klasyfikację dla kraju wywalczyli na marcowych mistrzostwach świata w Helsinkach, a imienną podczas grudniowych zawodów Pucharu Czterech Narodów w Koszycach, będącymi narodowymi mistrzostwami dla łyżwiarzy z Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

W Moskwie w parach tanecznych zaprezentowała się jeszcze inna polska para - Justyna Plutowska, Jeremie Flemin. Zakończyli występ na tańcu krótkim, zajmując 21. miejsce (49,91 pkt.). Mistrzostwo Europy zdobył francuski duet Gabriella Papadakis, Guillaume Cizeron (203,16 pkt.).

W pozostałych konkurencjach z udziałem Polaków Elżbieta Gabryszak była 34. wśród solistek, Igor Rezniczenko 24. w klasyfikacji solistów.