12:42, 23 Nov 2017 r. Bobsleje-reaktywacja!

Po blisko pół wieku znów rozegrane zostały mistrzostwa Polski w bobslejach. To milowy krok, pozwalający z większym optymizmem patrzeć w przyszłość tej dyscypliny.
Mistrzostwa były zwieńczeniem dwutygodniowego zgrupowania na torze lodowym w Siguldzie (Łotwa) w które uczestniczyli nie tylko bobsleiści, ale również skeletoniści. Tytuł mistrza Polski wywalczyła najbardziej doświadczona dwójka - Mateusz Luty/Krzysztof Tylkowski. W pierwszym ślizgu osiągnęła rewelacyjny czas startu 4,91 s. Na drugim miejscu uplasowała się załoga Jakub Stano/Łukasz Miedzik, a  brąz wywalczyli Jakub Zakrzewski/Kamil Masztak.

Cała trójka pilotów- medalistów będzie brała udział w rywalizacji międzynarodowej w sezonie zimowym 2017/18. Pierwszy start mają już za sobą na Pucharze Europy w Lillehammer. Polski Związek Bobslei i Skeletonu prowadzi konsekwentną politykę zmierzającą do odbudowania „polskich bobów”. Organizacja mistrzostw Polski po tak długiej przerwie – ostatnie zawody tej rangi odbyły się dokładnie 49 lat temu – jest przykładem na sukces obranej strategii. Wreszcie udało się bowiem zgromadzić wystarczającą ilość załóg aby przeprowadzić krajowe mistrzostwa. Trzymamy kciuki za kolejne starty i inicjatywy.

Klasyfikacja Mistrzostw Polski seniorów w bobslejach- Sigulda 2017:
1. Mateusz Luty (KU AZS UMCS Lublin), Krzysztof Tylkowski (WKS Flota Gdynia) 1:42.41
2. Jakub Stano, Łukasz Miedzik (WKS Flota Gdynia) 1:44.65
3. Jakub Zakrzewski (KU AZS UMCS Lublin), Kamil Masztak (WKS Grunwald Poznań) 1:48.69
4. Arnold Zdebiak, Paweł Sarnecki (KS AZS AWFiS Gdańsk) 2:05.33
5. Bartłomiej Michalski (KS AZS AWFiS Gdańsk), Mateusz Grudzień (KS AZS AWFiS Gdańsk) 2:06.19

Przy okazji głównej rywalizacji polskich załóg, zostały rozegrane również otwarte Mistrzostwa Polski w których wzięły udział dójki bobslejowe ze Słowacji i Łotwy.