22:06, 07 Apr 2019 r. Joanna Łochowska mistrzynią Europy

Zawodniczka Budowlanych Opole wywalczyła w gruzińskim Batumi złoty medal mistrzostw Europy w kat. 55 kg. To trzecie kolejne zwycięstwo Joanny Łochowskiej w ME.

Po rwaniu Polka zajmowała trzecią pozycję z wynikiem 87 kg, zaliczając tylko jedną próbę. Rywalki – Włoszka Lucrezia Magistris i Rosjanka Swietłana Jerszowa – uzyskały rezultat 90 kg. Łochowska odrobiła jednak straty w podrzucie. Zaliczyła najpierw ciężar 107, a potem 112 kg i nie musiała już podchodzić do trzeciego podejścia, zapewniając sobie tytuł.

31-letnia sztangistka od kilku lat utrzymuje wysoką formę. Mistrzostwo Europy zdobyła już dwa lata temu w Splicie i rok temu w Bukareszcie, wtedy w kat. 53 kg. W Batumi sukces jest tym cenniejszy, że Łochowska wygrała we wprowadzonej w ubiegłym roku nowej kategorii olimpijskiej.  Pochodząca z Zielonej Góry zawodniczka znakomicie prezentowała się także podczas zgrupowania przed obecnymi ME w Spale. Tym bardziej należy docenić pracę złotej medalistki i jej trenerów.

Łochowska od ubiegłego roku jest objęta, przygotowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki,  indywidualnym programem wsparcia finansowego możliwym dzięki zaangażowaniu firmy Energa SA. Kolejnym wyzwaniem dla zawodniczki na ten rok są mistrzostwa świata, które odbędą się w Pattayi pod koniec września. Dobry występ na tych zawodach może przypieczętować Polce kwalifikację olimpijską.