23:19, 26 Aug 2018 r. Kajakarze z medalami na MŚ

Sześć medali z czego dwa w konkurencjach olimpijskich wywalczyli Polacy na mistrzostwach świata w kajakarskim sprincie, które odbyły się w portugalskiej miejscowości Montemor O Velho.

Wysokie możliwości potwierdza po raz kolejny w tym sezonie Dorota Borowska (na zdjęciu). Zawodniczka NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki wygrała w półfinale C-1 200 m, a w finale przypłynęła na trzecim miejscu za Kanadyjką Laurence Vincent-Lapointe oraz Rosjanką Olesyą Romasienko. W tym roku Borowska zdobyła srebrny medal na mistrzostwach Europy w Belgradzie. 22-letnia zawodniczka jest beneficjentką programu Team 100.

Po brąz popłynęła także kobieca osada w K-4 na 500 m w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Helena Wiśniewska, Katarzyna Kołodziejczyk. Polki wyprzedziły kajakarki z Węgier i Nowej Zelandii.

W konkurencjach nieolimpijskich medale w Montemor zdobywali:

- srebro, Sylwia Szczerbińska/Dorota Borowska w C-2 200 m

- srebro, Arsen Śliwiński/Michał Łubniewski w C-2 200 m

- srebro, Justyna Iskrzycka/Paulina Paszek w K-2 1000 m

- brąz, Arsen Śliwiński/Michał Łubniewski w C-2 500 m

W klasyfikacji medalowej mistrzostw Polacy zajęli 12. miejsce. Najlepsi byli Niemcy (7-4-2) przed Węgrami (6-1-2).