22:53, 21 Jul 2018 r. Małachowski mistrzem po raz 12

W drugim dniu lekkoatletycznych mistrzostwo Polski rozgrywanych w Lublinie bardzo dobrze wypadła w biegu na 400 m Małgorzata Hołub-Kowalik. Do formy wraca Piotr Małachowski.

Małgorzata Hołub-Kowalik uzyskała wynik 51,18 co jest nie tylko jej rekordem życiowym, ale także rekordem mistrzostw Polski i czwartym wynikiem w tej konkurencji w historii polskiej lekkiej atletyki. Uwagę zwraca fakt, że zawodniczka Bałtyku Koszalin pokonała najlepszą polską zawodniczkę w tym sezonie Justynę Święty-Ersetic (51,26). Trzecia była Iga Baumgart (51,73).

W biegu na 400 m panów wygrał dosyć pewnie Karol Zalewski (45,53). Czasy drugiego na mecie Łukasza Krawczuka (46,04) oraz trzeciego Dariusza Kowaluka (46,06) pozwoliły obu zawodnikom wypełnić minima startowe na mistrzostwa Europy w Berlinie.

W rzucie dyskiem panów Piotr Małachowski uzyskał najlepszy wynik w sezonie – 65,78. Dwukrotny wicemistrz olimpijski mistrzostwo Polski zdobył po raz 12 w karierze.

Warty odnotowania jest rekord Polski do lat 20 na 400 m ppł. Natalii Wolsztyl. Lekkoatletka RLTL ZTE Radom pobiegła w czasie 57,10. W eliminacjach na 800 m Angelika Cichocka wypełniła minimum na ME w Berlinie czasem 2:01.56. W skoku wzwyż panów brązowy medal wywalczył Maciej Lepiato, dwukrotny paraolimpijski mistrz Polski.

W niedzielę odbędzie się ostatni dzień mistrzostw.