14:55, 21 Oct 2017 r. Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym cz.2

Piątek, 20.10.2017.

Wieczorną sesję finałowa rozpoczęli sprinterzy. Mateusz Rudyk stoczył bardzo zacięty pojedynek o wejście do półfinału z mistrzem świata Denisem Dmitriewem. Roztrzygnięcie zapadło  dopiero w trzecim biegu na korzyść Rosjanina. Mateusz Rudyk zajął 6 miejsce. Kamil Kuczyński zakończył eliminacje na 13 miejscu.

W wyścigu indywidualnym na 500 m ze startu zatrzymanego Urszula Łoś  z czasem 34.866 sek. , który jest nowym rekordem Polski uplasowała się na 9 miejscu, a Aleksandra Tołomanow sklasyfikowana została na 13 miejscu.

Bardzo dobrze spisywał się Szymon Sajnok w omnium. Po wygraniu wyścigu eliminacyjnego zajmował wysokie drugie miejsce. O ostatecznej klasyfikacji decydowała ostatnia konkurencja – wyścig punktowy. Przebieg rywalizacji był niezwykle emocjonujący Rozstrzygnięcie kto zdobędzie medal  zapadało dopiero na ostatnim setnym okrążeniu. Szymon nie zdołał obronić medalowej pozycji zajmując ostatecznie czwarte miejsce.

Bardzo dobrze spisała się Justyna Kaczkowska, która w wyścigu ind  na dochodzenie walczyła o złoto się z Brytyjką B. Archibald. W drugiej połowie dystansu  nieznaczna przewagę uzyskała Brytyjka zdobywając  tytuł mistrzyni Europy. Srebro dla Justyny.

W wyścigu punktowym wystartował Szymon Krawczyk. Nasz reprezentant jechał aktywnie, widoczny był na okrążeniach punktowanych, ostatecznie zajmując  8 miejsce.