21:01, 22 Oct 2017 r. Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym cz.3

ME. Sobota.

Program sobotniej  wieczorowej  sesji otworzył finałowy wyścig punktowy. Na dystansie 40 km (160 okrążeń toru) rywalizowało 24 zawodników.   Znakomicie spisał się Alan Banaszek, który zdobył zloty medal i tytuł Mistrza Europy.

W omnium kobiet o miejsce punktowane walczyła Katarzyna Pawłowska. Upadek w końcówce ostatniego wyścigu punktowego zadecydował o  zajęciu ostatecznie 9 miejsca. Cała klasyfikacje wygrała Katie Archibald GBR.

W indywidualnym wyścigu na dochodzenie mężczyzn Daniel Staniszewski nie zdołał przebić się do fazy finałowej , zajmując 11 miejsce.  Na tym samym miejscu sklasyfikowana została Justyna Kaczkowska startująca w scratchu.

W  rozegranych konkurencjach sprinterskich  w wyścigu na 1 km zwyciężyl Jeffrey  Hoogland (Holandia). Nasz reprezentant Bartosz Rudyk zajął 22 miejsce.

W keirinie kobiet obie nasze zawodniczki (Jagodzińska Julita i Urszula Łoś) sklasyfikowane zostały na 13 pozycji. Zwyciężyła Niemka Kristine Vogel przed Krupeckaite S.- Litwa i Basovą L. - Ukraina