12:07, 04 Feb 2019 r. Pierwsze zwycięstwo Kamila Stocha w sezonie

Trzykrotny mistrz olimpijski wygrał niedzielne zawody Pucharu Świata w lotach narciarskich, które odbyły się w Oberstdorfie. Aż czterech Polaków było w pierwszej szóstce.

Dla Stocha był to 32. triumf w zawodach tej rangi. Skoczek z Zębu po pierwszej serii był piąty. Istniało zagrożenie, że finałowa rozgrywka nie zostanie rozegrana ze względu na złe warunki atmosferyczne, ale ostatecznie organizatorzy zdecydowali się kontynuować konkurs. Stoch oddał w drugiej serii skok na odległość 227,5 m, lepszy (pod względem odległości) był od niego tylko Dawid Kubacki – 228,5 m. Słabiej zaprezentował się prowadzący po pierwszej serii lider PŚ Ryoyou Kobayashi, który spadł na 9. pozycję.

Stoch dzięki wygranej w Oberstdorfie objął prowadzenie w klasyfikacji PŚ w lotach narciarskich. W tym sezonie odbędą się jeszcze dwa konkursy „na mamucie” - w marcu – w Vikersund i Planicy.

Zachwycili inni Polacy.  Dawid Kubacki był trzeci, Piotr Żyła – czwarty, a Jakub Wolny – szósty.

W dwóch pozostałych weekendowych konkursach Biało-Czerwoni prezentowali równie stabilną formę. Już w piątek na podium stanął Dawid Kubacki (był drugi), a czwarty był Piotr Żyła, piąty Kamil Stoch. W sobotę znów czwarte miejsce zajął Piotr Żyła.

Głównym celem startowym skoczków w dalszej części sezonu są mistrzostwa świata. Pierwszy konkurs odbędzie się 23 lutego.