00:20, 16 Oct 2023 r. Pierwszy polski medal MŚ w siatkówce plażowej

Michał Bryl i Bartosz Łosiak z historycznym osiągnięciem. W meksykańskiej miejscowości Tlaxcali  zdobyli brązowy medal mistrzostw świata. W meczu o 3. miejsce pokonali amerykańską parę Trevora Crabba i Theo Brunnera 2:0 (21:17, 21:18).

Polacy dobrze prezentowali się od początku zawodów. Aż do półfinału stracili tylko jednego seta. W meczu o finał, po bardzo emocjonującym spotkaniu, minimalnie ulegli szwedzkiemu duetowi Davidowi Ahmanowi i Jonatanowi Hellvigowi 1:2 (11:21 22:20 16:18).

Bryl i Łosiak przystępowali do turnieju w Meksyku z 11. numerem rozstawienia. Do tej pory największym sukcesem duetu było czwarte miejsce mistrzostw Europy w ubiegłym roku. Wygrali również turniej Beach Pro Tour w Hamburgu. To historyczny sukces nie tylko dla tej pary, ale i tej konkurencji w Polsce.  W rozgrywanych od 1997 roku mistrzostwach świata w siatkówce plażowej polscy zawodnicy nie zdobyli medalu.

Polska siatkówka święci w tym sezonie kolejny sukces. Siatkarze zostali mistrzami Europy i wygrali Ligę Narodów. Siatkarki były trzecie w Lidze Narodów. Obie reprezentacje wywalczyły kwalifikację olimpijską.