Podczas Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki, który odbył się w Zakopanem organizatorzy Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023 zaprezentowali oficjalny program imprezy. Zawody w 19 z 21 sportach olimpijskich będą miały rangę kwalifikacji olimpijskich, a 12 mistrzostw Europy. Igrzyska Europejskie odbędą się w dniach 21 czerwca – 2 lipca 2023 r.
Poniżej miasta, sport i miejsce rozgrywania oraz ranga zawodów
Kraków:
Tenis stołowy (kwalifikacje olimpijskie) – Hutnik Arena
Koszykówka 3x3 (kwalifikacje olimpijskie) – Cracovia Arena
Slalom kajakowy (kwalifikacje olimpijskie, Mistrzostwa Europy) – Centrum Sportu Kolna
Sprint kajakowy (Mistrzostwa Europy) – Zalew Kryspinów
Łucznictwo (kwalifikacje olimpijskie) – Płaszowianka Arena
Szermierka (kwalifikacje olimpijskie, Mistrzostwa Europy) – Tauron Arena Kraków
Pięciobój nowoczesny (kwalifikacje olimpijskie, Mistrzostwa Europy) – AWF Kraków
Rugby 7 (kwalifikacje olimpijskie) – Stadion im. H. Reymana
Teqball (Mistrzostwa Europy) – Kraków Rynek Główny
Triathlon (kwalifikacje olimpijskie) – Zalew Nowohucki
Padel (dyscyplina programowa) – Kraków Rynek Główny
Kickboxing (dyscyplina programowa) – Lodowisko Cracovia
Krzeszowice:
BMX (kwalifikacje olimpijskie, Mistrzostwa Europy) – Krzeszowice BMX Park
Chorzów:
Lekkoatletyka (kwalifikacje olimpijskie, drużynowe Mistrzostwa Europy) – Stadion Śląski
Krynica-Zdrój:
Kolarstwo górskie (kwalifikacje olimpijskie, Mistrzostwa Europy) – Góra Parkowa
Biegi górskie (dyscyplina programowa) – Góra Parkowa
Judo (kwalifikacje olimpijskie, drużynowe Mistrzostwa Europy) – Krynica-Zdrój Arena
Teakwondo (kwalifikacje olimpijskie) – Krynica-Zdrój Arena
Nowy Sącz:
Breaking (kwalifikacje olimpijskie) – Park Strzelecki
Oświęcim:
Pływanie artystyczne (kwalifikacje olimpijskie, Mistrzostwa Europy) – Pływalnia w Oświęcimiu
Rzeszów:
Skoki do wody (kwalifikacje olimpijskie, Mistrzostwa Europy) – Rzeszów Arena
Tarnów:
Badminton (kwalifikacje olimpijskie, Mistrzostwa Europy) – Jaskółka Arena
Piłka ręczna plażowa (dyscyplina programowa) – Centrum Sportów Plażowych
Piłka nożna plażowa (dyscyplina programowa) – Centrum Sportów Plażowych
Wspinaczka (dyscyplina programowa) – ANS Tarnów
Wrocław:
Strzelectwo (kwalifikacje olimpijskie) – Strzelnica Sportowa
Zakopane:
Skoki narciarskie (dyscyplina programowa) – COS Zakopane
Nowy Targ:
Boks (kwalifikacje olimpijskie) – Nowy Targ Arena.