21:12, 18 Mar 2018 r. Wicemistrzostwo świata Natalii Maliszewskiej

Polska zawodniczka zdobyła w Montrealu pierwszy w historii medal na imprezie rangi mistrzostw świata w short tracku.

- Ponownie zapisałam się w historii. Bo właśnie tutaj w Montrealu trzy lata temu wywalczyłam pierwsze dla Polski srebro w Pucharze Świata. Nie wiem jak to się stało. Jestem tak bardzo szczęśliwa – powiedziała Maliszewska w rozmowie z oficjalną stroną światowej federacji isu.org.

22-letnia łyżwiarka po wicemistrzostwo świata sięgnęła w swojej koronnej konkurencji - na dystansie 500 m. W finale wyprzedziła ją jedynie Koreanka Min Jeong Choi, która wygrała także na 1500 m. Na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu Natalia Maliszewska na 500 m przeszła kwalifikacje i odpadła w ćwierćfinale, ostatecznie zajmując 11. miejsce.

Wicemistrzyni świata jest zawodniczką Juvenii Białystok. Od czerwca 2017 roku należy do programu Ministerstwa Sportu i Turystyki Team 100, którego operatorem jest Instytut Sportu-PIB.

W Montrealu Polacy startowali w innych konkurencjach. Na 1000 m 16. była Magdalena Warakomska, a Maliszewska 23. Na 1500 m Warakomska zajęła 21. pozycję, Maliszewska – 30.

U panów Rafał Anikiej zakończył rywalizację na 500 m na 47. miejscu, na 1000 m na 44., na 1500 m na 35.