18:12, 06 Dec 2018 r. Wielki sukces Moniki Hojnisz

W słoweńskiej Pokljuce reprezentantka Polski zajęła drugie miejsce w biegu indywidualnym na 15 km w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w biathlonie.

27-letnia zawodniczka miała bezbłędne trzy strzelania i dobrze biegła, długo zajmując pierwsze miejsce. Pomyliła się dopiero podczas ostatniej próby na strzelnicy, oddając pierwszy strzał. Hojnisz wciąż znakomicie biegła. Na ostatniej rundzie miała najlepszy czas.

Bezbłędna na strzelnicy była jednak Ukrainka Julia Dżyma. Biegła nieco gorzej, ale mimo to potrafiła utrzymać przewagę nad Polką. To ona wygrała zawody. Było to pierwsze zwycięstwo Dżymy w karierze. Trzecie miejsce zajęła Marketa Davidova z Czech.

Hojnisz po raz drugi w karierze zajęła miejsce na podium. Pięć lat temu była trzecia w Novym Meście. To znakomity prognostyk przed sezonem 2018/19.

Słabo spisały się niestety inne Polki. Kinga Zbylut pudłowała aż 4 razy i zajęła 57. pozycję. 59. była Magdalena Gwizdoń, a Kamila Żuk dopiero 90. (spudłowała aż siedem razy).