22:24, 22 Jul 2018 r. Włodarczyk z najlepszym wynikiem na świecie

Na zakończonych w niedzielę mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce, które obywały się w Lublinie, Anita Włodarczyk wygrała rzut młotem i uzyskała najlepszy w tym roku wynik na świecie 79,59.

W tej bardzo silnie obsadzonej konkurencji drugie miejsce zajęła Joanna Fiodorow (AZS Poznań) – 74,25, a trzecie Malwina Kopron (AZS UMCS Lublin) – 70,88. Włodarczyk, która rozpoczęła sezon nieco słabiej, była bardzo zadowolona. – Najlepszy w tym roku wynik na świecie trochę mnie uspokoił – powiedziała dwukrotna mistrzyni olimpijska.

Na bardzo dobrym poziomie stał finał 200 m kobiet. Wygrała Martyna Kotwiła, która niedawno zdobyła brązowy medal mistrzostw świata juniorów. W Lublinie zawodniczka z Radomia uzyskała znakomity czas – 22,99 s., bijąc rekord Polski juniorek należący od 54 lat do Ireny Szewińskiej. Drugie miejsce w biegu zajęła Anna Kiełbasińska – 23,10 s.

W pchnięciu kulą mężczyzn Michał Haratyk pobił rekord mistrzostw Polski wynikiem 21,85 m. Drugi był Konrad Bukowiecki – 21,04.

Mistrzostwa Polski stały na wysokim poziomie. W roli organizatora sprawdził się Lublin. Już 6 sierpnia w Berlinie początek mistrzostw Europy, najważniejszej dla lekkoatletów imprezy tego sezonu.