21:58, 12 cze Wojciech Nowiński nie żyje

/files/news/uid_0d92b18993bfbf4a937078cac836e2ee1560366389608_width_960_play_0_pos_0_gs_0_height_540.jpg

W wieku 70 lat zmarł były reprezentant kraju w piłce ręcznej, a po zakończeniu kariery znany trener i ekspert telewizyjny Wojciech Nowiński.

Nowiński przez wiele lat grał w zespołach pierwszoligowych. Na zakończenie kariery wyjechał do Francji. Nad Sekwaną rozpoczął pracę szkoleniową, ucząc Francuzów podstaw systemu szkolenia, który potem przyniósł „Trójkolorowym” międzynarodowe sukcesy.

Wiedzę trenerską nabył podczas studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W 2002 roku pod jego wodzą polska drużyna młodzieżowa zdobyła jedyny w historii naszego szczypiorniaka złoty medal w tej kategorii wiekowej. W składzie zespołu prowadzonego przez Nowińskiego występowali m.in.: Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski, Mariusz Jurkiewicz. Przez wiele lat pełnił również funkcję drugiego trenera kadry seniorów.

Nowiński był bardzo cenionym fachowcem. Pracował jako wykładowca akademicki, pełnił funkcję członka Rady Trenerów Związku Piłki Ręcznej w Polsce, w ostatnich latach dał się poznać jako znakomity ekspert i komentator telewizyjny. Relacjonował mecze polskiej reprezentacji na igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata i Europy.

 

Relacje na żywo

Igrzyska w Tokio

Igrzyska w Pekinie