10:04, 05 Nov 2018 r. Wygrana Natalii Maliszewskiej w PŚ

Po raz pierwszy w historii short tracku polska zawodniczka wygrała zawody Pucharu Świata.

Na inaugurację cyklu 201/8/19 Natalia Maliszewska okazała się bezkonkurencyjna w biegu na 500 m. Zawodniczka Juvenii Białystok bez problemu przebrnęła przez eliminacje. W finale 23-letnia łyżwiarka prowadziła od startu do mety. Maliszewska wyprzedziła Holenderkę Yarę van Kerkhof i Kanadyjkę Alyson Charles. W Calgary wystartowała jeszcze w jednym biegu na 500 m. Zajęła w nim 4. pozycję. Ale po dwóch konkurencjach prowadzi w klasyfikacji Pucharu Świata.

To ogromny sukces młodej zawodniczki z Białegostoku. W tym roku jednak Maliszewska została wicemistrzynią świata w Montrealu, również na dystansie 500 m. W przeszłości zdobywała medale w tej konkurencji i w sztafecie na mistrzostwach Europy. Na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu zajęła 11. miejsce. Maliszewska jest beneficjentką programu Team 100.

W Kanadzie startowały również inni reprezentanci Polski. Nie osiągnęli jednak znaczących rezultatów.