18:28, 18 Feb 2018 r. X dzień ZIO w Pjongczangu

Norwegowie objęli prowadzenie w klasyfikacji medalowej. W polskiej reprezentacji wydarzeniem była dekoracja skoczków narciarskich.

Ceremonia wręczenia medali najlepszym zawodnikom w konkursie na dużej skoczni odbyła się późnym wieczorem lokalnego czasu. Złoty medal Kamilowi Stochowi wręczyła siedmiokrotna medalistka igrzysk olimpijskich Irena Szewińska. W dekoracji wziął również udział prezes PZN Apoloniusz Tajner.

Polacy nie tylko świętowali ale i startowali. Łyżwiarka Kaja Ziomek była 25. w sprincie na 500 m na torze długim. Bobslejowa dwójka Mateusz Luty/Krzysztof Tylkowski jest na 22. miejscu po dwóch ślzgach. W ostatniej chwili ze startu w slalomie gigancie zrezygnował Michał Jasiczek.

Dwa złote medale w drugą niedzielę igrzysk w Pjongczangu zdobyli Norwegowie – drużyna w biegowej sztafecie męskiej 4 x 10 km i Oestein Braaten w sloapstyle w narciarstwie dowolnym. Pozwoliło to Skandynawom objąć prowadzenie w klasyfikacji medalowej.

Szósty medal olimpijski wywalczył Martin Fourcade. Francuz triumfował w biegu masowym na 15 km. W slalomie gigancie dosyć pewnie wygrał Austriak Mathias Mayer. Pierwsze złoto dla Ukrainy na tych igrzyskach zdobył w skokach akrobatycznych Ołeksandr Abramienko.