14:58, 09 Mar 2018 r. Zapłonął znicz XII Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich

W piątek na Stadionie Olimpijskim w Pjongczangu odbyła się ceremonia otwarcia igrzysk paraolimpijskich. Impreza potrwa do 18 marca. Reprezentacja Polski liczy ośmiu zawodników.

- Wojciech Taraba w parasnowboardzie.

Polacy startują w igrzyskach paraolimpijskich od pierwszej edycji w 1976 roku. Zdobyli do tej pory 44 medale, w tym 11 złotych, 6 srebrnych i 27 brązowych. Na podium stawali w narciarstwie biegowym, narciarstwie alpejskim i biathlonie.

Na ostatnich igrzyska w Soczi Polska po raz pierwszy od dawna nie wywalczyła żadnego medalu. Najwyższe miejsce – piąte – zajął Maciej Krężel (z przewodniczką Anną Ogarzyńską) w slalomie i super kombinacji.

Podczas ceremonii otwarcia chorążym polskiej reprezentacji był Karol Rosiek, czterokrotny uczestnik igrzysk paraolimpijskich.